درباره آزمون CPE

CPE سر واژه كلمه هاي Certificate of Proficiency in English مي باشد. اين آزمون، آزموني فوق پيشرفته براي زبان آموزان انگليسي است، كه سالانه حدود 60،000 نفر در بيش از 70 كشور جهان در آن شركت مي كنند.
CPE
پنجمين و بالاترين سطح از سري امتحانات انگليسي عمومي دانشگاه كمبريج مي باشد. در اين مرحله زبان آموزان با استانداردي از انگليسي در حد يك انگليسي زبان تحصيل كرده رور به رو مي شوند و از آنها انتظار مي رود كه تقزيباً با تمامي موقعيتهاي جامعه انگليسي زبان تعامل داشته باشند.
همانند ساير امتحانات كمبريج CPE نيز چهار مهارت اصلي زبان - Listening and Speaking, Writing, Reading - به همراه دانش گرامر و لغت و همچنين توانائي زبان آموز در استفاده از انگليسي جهت برقراري ارتباط در موقعيتهاي واقعي را مورد بررسي قرار مي دهد.
CPE
تقريباً توسط تمامي دانشگاه ها و كالج ها در بريتانيا و بسياري از كشورهاي ديگر به عنوان سندي كه نشان گر دارا بودن سطح مناسبي از زبان انگليسي (زبان آموز) جهت ورود به دوره هاي تحصيلات عالي و يا دكترا است، شناخته مي شود. همچنين بسياري از كارفرمايان CPE را بسيار معتبر مي دانند - آنها به اين اطمينان خاطر مي رسند كه كارمندي با اين سطح از دانش انگليسي قادر به تعامل از نظر زباني در بسياري از موقعيتها خواهد بود و زبان انگليسي را از نظر فرهنگي نيز به صورت مناسب به كار خواهد برد.

بخش های آزمون

آزمون CPE شامل پنج بخش - Use of English and Speaking, Listening, Writing, Reading مي باشد. نمره هر بخش شامل 20% نمره فاينال مي باشد.
- Reading (
مدت زمان 1 ساعت و 30 دقيقه)
امتحان Reading توانائي داوطلب را در خواندن و درك متوني كه از منابع گسترده اي همچون كتابهاي تخيلي و علمي، ژورنالها، روزنامه ها و مجلات جمع آوري شده اند ارزيابي مي كند. از داوطلبين انتظار مي رود كه معني انگليسي نوشتاري را در سطح كلمه، عبارت، جمله ، پاراگراف و تمام متن درك نمايند. اين عمل شامل درك محتوا، نطم و سازماندهي و پرورش ايده هاي مبتني بر متون به همراه نظرات و رويكردهاي نويسنده مي باشد.
- Writing
مدت زمان 2 ساعت
امتحان Writing توانائي داوطلب براي نوشتن انواع متون غير تخصصي همانند نامه ها، مقالات، گزارشات، نقدها كه همگي براي منظوري معين و مخاطبي خاص، با موضوعات متنوع مورد ارزيابي قرار مي گيرد. امتحان Writing همچنين شامل سئوالاتي براي متون از پيش تعيين شده مي باشد. متون تعيين شده رمانهائي هستند كه شما بايد از قبل مطالعه كرده و به يك سئوال در مورد آنها پاسخ دهيد. ليستي از كتابهاي تعيين شده براي هر سال در وب سايت Cambridge ESOL مي باشد.
- Use of English
مدت زمان 1 ساعت و 30 دقيقه
در آزمون كاربرد انگليسي، داوطلب بايد توانائي پاسخگوئي به انواع سئوالات در سطح كلمه، جمله و متن را داشته باشد. اين سئوالات شامل پر كردن جاي خالي، كلمه سازي، سئوالات درك مطلب و نوشتن خلاصه مي باشد.
- Listening
مدت زمان حدود 40 دقيقه
آزمون Listening توانائي زبان آموز را براي درك متوني كه از منابع مختلفي شامل: مصاحبه ها، مباحثه ها، كنفرانس ها و مكالمات مي باشد، مورد ارزيابي قرار مي دهد. اين امتحان توانائي درك معني انگليسي گفتاري به همراه استخراج اطلاعات و درك نظرات و رويكردهاي بيننده را مورد ارزيابي قرار مي دهد.
- Speaking
مدت زمان حدود 19 دقيقه
آزمون Speaking توانائي تعامل داوطلب در مكالمات روزمره انگليسي در موقعيتهاي مختلف زباني را مورد ارزيابي قرار مي دهد. امتحان شامل سه قسمت است كه قسمت اول به صورت مصاحبه، قسمت دوم به صورت يك صحبت دو نفره بين دو داوطلب، و قسمت پاياني شامل يك صحبت چند دقيقه اي به همراه بحثي كه بين داوطلب و ممتحن برگزار مي شود، به پايان مي رسد. در اثناي امتحان داوطلبين توسط تصاوير و اشارات نوشتاري راهنمائي مي گردند. داوطلبين معمولاً امتحان را به صورت دونفره برگزار مي كنند.

نحوه ارزیابی

به محض اتمام امتحان، كليه برگه هاي امتحاني براي تصحيح و نمره گذاري به دانشگاه كمبريج ارسال مي گردند. تصحيح كنندگان متخصصيني در آموزش زبان انگليسي با سالها تجربه مرتبط هستند. در حين تصحيح تست ها، ممتحنين توسط ناظراني كه در سطح علمي و تجربي بالاتري قرار دارند نظارت مي گردند.

پنج نوع نمره براي FCE وجود دارد:

  • A, B, C (Passing grades)
  • D, E (failed)

پنج يا شش هفته پس از امتحان، كليه داوطلبين كارنامه اي را كه نشان گر كليه نتايج آزمون به همراه جدولي كه حاوي عملكرد داوطلبين در هر يك از مفاد امتحان است، دريافت مي كنند.
گواهي نامه هاي افراد قبول شده حدوداً 10 هفته پس از امتحان آماده است.

 

مــرکــــز زبـــان   ســـــپــــهـــر با بسترهای جامع اینترنتی همواره تلاش دارد شرایط رضایتمندی شما مشتریان محترم  را فراهم گرداند

درباره مرکز زبان سپهر

مرکز زبان ســـپــهـــر با هدف ایجاد بستری کاملا پیشرفته و برپایه خدمات غیر حضوری اینترنتی از سال 1391 شروع بکار نموده است. خدمات ایران ترجمه در 4 گروه که شرحی از آن در زیر آمده است خلاصه می شوند:

1. ترجمه: از ارسال سفارش تا دریافت ترجمه در بستر اینترنت صورت میگیرد. شما در انتخاب طرح زمانی و کیفی خود کاملا مختار هستید و تمامی هزینه ها در پیش فاکتور بصورت دقیق بیان شده اند.

2. تدریس: دوره های آمادگی آزمون های داخلی و بین المللی بهمراه تدریس دوره های مکالمه و مقاله نویسی هم در قالب کلاسهای حضوری و هم مجازی 

3. ویرایش: ویرایش مقاله ها و کتب خود را به ما بسپارید و ما توسظ تیم های طبقه بنده شده مان سفارش شما را در سریعترین زمان ممکن در نهایت کیفیت ویایش خواهیم کرد. 

4. مشاوره: به عزیزانی که تمایل دارند مسیر صحیح و مطابق با نیاز خود را برگزینند با مشورت با ما به این هدف خواهند رسید. 

راه های تماس با مرکز زبان سپهر

به جهت رفاه حال مشتریان عزیز تلاش شده تا ارتباط با واحدهای مختلف ایران ترجمه از طریق روشهای گوناگون میسر باشد. شما می توانید از هرکدام از این روشها که برای شما راحت تر است با ما در ارتباط باشید. 

1.  فرم تماس: || مشاهده واحـدهـا ||

  (روش پیشنهادی، بدلیل تفکیک مقصد از مبدا )

2. ارسال ایمیل: این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید 

3. ارسال پیامک: 10009153231301

4. تماس با شمارههای:

38810656-051  - 09153231301

5. مراجعه حضوری: 

مشهد-بلوار وکیل آباد- نبش کوثر شمالی 4 پلاک 14/1