درباره آزمون CAE

CAE سر واژه كلمه هاي Certificate in Advanced English مي باشد. اين آزمون، آزموني در سطح پيشرفته براي زبان آموزان انگليسي است، كه سالانه حدود 5000 نفر در بيش از 60 كشور جهان در آن شركت مي كنند.
CAE
چهارمين سطح از سري امتحانات انگليسي عمومي دانشگاه كمبريج مي باشد. CAE توانائي زبان آموز در برقراري ارتباط به همراه اعتماد به نفس در اكثر موقعيتهاي زندگي روزمره را مورد ارزيابي قرار مي دهد.
همانند ساير امتحانات كمبريج CAE نيز چهار مهارت اصلي زبان - Listening and Speaking, Writing, Reading - به همراه دانش گرامر و لغت و همچنين توانائي زبان آموز در استفاده از انگليسي جهت برقراري ارتباط در موقعيتهاي واقعي را مورد بررسي قرار مي دهد.
در سراسر دنيا دانشگاه ها و شركت ها CAE را به عنوان سندي كه داوطلب توانائي استفاده از انگليسي در موقعيتهاي اجتماعي و حرفه اي را دارا مي باشد، مورد پذيرش قرار مي دهند.

بخش های آزمون CAE

آزمون CAE شامل پنج بخش - Use of English and Speaking, Listening, Writing, Reading مي باشد.
- Reading
مدت زمان 1 ساعت و 15 دقيقه
امتحان Reading توانائي داوطلب را در خواندن و درك متوني كه از منابع گسترده اي همچون كتابها، روزنامه ها و مجلات جمع آوري شده اند ارزيابي مي كند. از داوطلبين انتظار مي رود كه توانائي فهم خلاصه مطلب، نكات مهم، جزئيات، ساختارمتن و يا اطلاعات خاص، استنباط معنا و تشخيص نظرات و رويكردهاي نويسنده، را داشته باشند.
- Writing
مدت زمان 2 ساعت
امتحان Writing توانائي داوطلب براي نوشتن انواع متون غير تخصصي همانند نامه ها، مقالات، گزارشات، نقدها كه همگي براي منظوري معين و مخاطبي خاص هستند، با موضوعات متنوع مورد ارزيابي قرار مي گيرد. پاسخها بايد در حدود 250 كلمه نوشته شوند.
- Use of English
مدت زمان 1 ساعت و 30 دقيقه
در آزمون كاربرد انگليسي، از داوطلبين انتظار مي رود دانش و كنترل سيستم زبانيشان را با پاسخگوئي به سئوالات مختلف در سطح جمله و كل نوشته، كه اين متون بر اساس نوشته هاي برگرفته شده از متون اصلي مي باشند، نشان دهند. اين آزمون شامل پركردن جاي خالي، تصحيح اشتباهات، كلمه سازي، تعويض لحن جمله و سئوالات تكميل متن مي باشد.
- Listening
مدت زمان حدود 45 دقيقه

آزمون Listening توانائي داوطلب را براي درك معاني انگليسي گفتاري و استخراج اطلاعات جزئي و خاص و درك نظرات و رويكردهاي گوينده مورد ارزيابي قرار ميدهد. محتواي اين آزمون از انواع متون كه شامل: مصاحبه ها، مباحثات، كنفرانس ها و مكالمات ميشود جمع آوري مي شود.
- Speaking
مدت زمان حدود 15 دقيقه
آزمون Speaking توانائي تعامل داوطلب در مكالمات روزمره انگليسي در موقعيتهاي مختلف زباني را مورد ارزيابي قرار مي دهد. امتحان از چهار قسمت تشكيل شده است كه عبارتنداز: قسمت مصاحبه، قسمت صحبت چند دقيقه اي تك نفره، و يك قسمت چند نفره به همراه ممتحن و قسمت پاياني به صورت مباحثه مي باشد. از نقاشيها و عكس ها براي كمك به صحبت داوطلبين استفاده مي شود. درضمن امتحان Speaking معمولاً به صورت دو نفره برگزار مي شود.

نحوه ارزیابی

به محض اتمام امتحان، كليه برگه هاي امتحاني براي تصحيح و نمره گذاري به دانشگاه كمبريج ارسال مي گردند. تصحيح كنندگان متخصصيني در آموزش زبان انگليسي با سالها تجربه مرتبط هستند. در حين تصحيح تست ها، ممتحنين توسط ناظراني كه در سطح علمي و تجربي بالاتري قرار دارند نظارت مي گردند.

پنج نوع نمره براي FCE وجود دارد:

  • A, B, C (Passing grades)
  • D, E (failed)

پنج يا شش هفته پس از امتحان، كليه داوطلبين كارنامه اي را كه نشان گر كليه نتايج آزمون به همراه جدولي كه حاوي عملكرد داوطلبين در هر يك از مفاد امتحان است، دريافت مي كنند.
گواهي نامه هاي افراد قبول شده حدوداً 10 هفته پس از امتحان آماده است.

 

مــرکــــز زبـــان   ســـــپــــهـــر با بسترهای جامع اینترنتی همواره تلاش دارد شرایط رضایتمندی شما مشتریان محترم  را فراهم گرداند

درباره مرکز زبان سپهر

مرکز زبان ســـپــهـــر با هدف ایجاد بستری کاملا پیشرفته و برپایه خدمات غیر حضوری اینترنتی از سال 1391 شروع بکار نموده است. خدمات ایران ترجمه در 4 گروه که شرحی از آن در زیر آمده است خلاصه می شوند:

1. ترجمه: از ارسال سفارش تا دریافت ترجمه در بستر اینترنت صورت میگیرد. شما در انتخاب طرح زمانی و کیفی خود کاملا مختار هستید و تمامی هزینه ها در پیش فاکتور بصورت دقیق بیان شده اند.

2. تدریس: دوره های آمادگی آزمون های داخلی و بین المللی بهمراه تدریس دوره های مکالمه و مقاله نویسی هم در قالب کلاسهای حضوری و هم مجازی 

3. ویرایش: ویرایش مقاله ها و کتب خود را به ما بسپارید و ما توسظ تیم های طبقه بنده شده مان سفارش شما را در سریعترین زمان ممکن در نهایت کیفیت ویایش خواهیم کرد. 

4. مشاوره: به عزیزانی که تمایل دارند مسیر صحیح و مطابق با نیاز خود را برگزینند با مشورت با ما به این هدف خواهند رسید. 

راه های تماس با مرکز زبان سپهر

به جهت رفاه حال مشتریان عزیز تلاش شده تا ارتباط با واحدهای مختلف ایران ترجمه از طریق روشهای گوناگون میسر باشد. شما می توانید از هرکدام از این روشها که برای شما راحت تر است با ما در ارتباط باشید. 

1.  فرم تماس: || مشاهده واحـدهـا ||

  (روش پیشنهادی، بدلیل تفکیک مقصد از مبدا )

2. ارسال ایمیل: این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید 

3. ارسال پیامک: 10009153231301

4. تماس با شمارههای:

38810656-051  - 09153231301

5. مراجعه حضوری: 

مشهد-بلوار وکیل آباد- نبش کوثر شمالی 4 پلاک 14/1