درباره آزمون FCE

FCE  سرواژه كلمات First Certificate in English مي باشد. اين امتحان براي زبان آموزان داراي سطح Upper-Intermediate طراحي گرديده است، كه سالانه 250،000 نفر در بيش از 100 كشور در آن شركت مي كنند. آزمون FCE در سطح 3 آزمونهاي كمبريج قرار دارد.
در اين سطح، زبان آموزان بايد به راحتي بتوانند در يك كشور انگليسي زبان به عنوان توريست تعامل داشته باشند.
همچون ساير امتحانات دانشگاه كمبريج، FCE مهارتهاي چهارگانه زبان يعني : خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت كردن را به همراه گرامر و لغت پوشش ميدهد. همچنين FCE مهارت برقراري ارتباط دانش آموز، در موقعيتهاي واقعي را تشخيس مي دهد.
كارفرمايان روي مدرك FCE بسيار حساب مي كنند.

بخش های آزمون

امتحان FCE از 5 كتابچه شامل: خواندن، نوشتن، كاربرد انگليسي، گوش دادن و صحبت كردن تشكيل شده است. هر كتابچه 20% از كل نمره را تشكيل مي دهد.

امتحان اول: خواندن (مدت زمان 1 ساعت)

اين امتحان شامل سه قسمت و هر قسمت شامل يك متن متفاوت با سئوالات درك مطلب مربوطه مي باشد.
از زبان آموزان انتظار مرود كه نكات اصلي متون را درك، شناسائي و اطلاعات خاص آن را پاسخگوئي به سئوالات استخراج كنند.

امتحان دوم: نوشتن (مدت زمان 1 ساعت و 20 دقيقه)

داوطلبين بايد دو نوشته هر كدام به طول 120 تا 180 كلمه بنويسند. اولين نوشته يك نامه تجاري مي باشد، و دومي توسط داوطلب انتخاب مي شود.

امتحان سوم: كاربرد انگليسي (مدت زمان 45 دقيقه)

داوطلبان به تعدادي از سئوالات كه توانائي آنها رادر تشخيص و به كارگيري ساختارهاي گرامري به همراه لغت مي سنجد پاسخ مي دهند.

امتحان چهارم: گوش دادن (حدوداً 40 دقيقه)

داوطلبين به تعدادي مكالمه دو نفره و تك نفره گوش خواهند داد. اين امتحان توانائي درك اطلاعات ضروري به همراه استخراج اطلاعات از CD صوتي پخش شده را ارزيابي مي كنند.

امتحان پنجم: صحبت كردن (حدوداً 14 دقيقه)

داوطلبين به صورت دو نفره مصاحبه مي شوند. با حضور دو نفر ممتحن كه يكي مصاحبه را انجام داده و ديگري روي عملكرد داوطلبين تمركز مي كند. تست شامل چهار قسمت است كه در قسمت اول ممتحن سئوالاتي در مورد "آشنائي با شما" را مطرح مي كند و در قسمت دوم دو قطعه عكس به داوطلبين داده مي شود كه داوطلب در مورد عكسي كه به وي داده شده بدون وقفه به مدت يك دقيقه در مورد آن صحبت مي كند و همچنين سئوالي را در مورد عكس داوطلب ديگر زماني كه صحبت يك دقيقه اي او تمام شد(داوطلب دوم) پاسخ مي دهند. در بخش سوم ممتحن به هر دو داوطلب دستورالعملهائي به همراه يك سري عكس مي دهد و داوطلبين بايد در مورد سئوالهائي كه در مورد عكسها از آنها پرسيده مي شود به نوعي از توافق برسند. در قسمت چهارم ممتحن داوطلبين را در بحثي كه درباره موضوع عمومي كه در قسمت سوم حاصل شد، همراهي خواهد كرد.

نحوه ارزیابی

به محض اتمام امتحان، كليه برگه هاي امتحاني براي تصحيح و نمره گذاري به دانشگاه كمبريج ارسال مي گردند. تصحيح كنندگان متخصصيني در آموزش زبان انگليسي با سالها تجربه مرتبط هستند. در حين تصحيح تست ها، ممتحنين توسط ناظراني كه در سطح علمي و تجربي بالاتري قرار دارند نظارت مي گردند.

پنج نوع نمره براي FCE وجود دارد:

  • A, B, C (Passing grades)
  • D, E (failed)

پنج يا شش هفته پس از امتحان، كليه داوطلبين كارنامه اي را كه نشان گر كليه نتايج آزمون به همراه جدولي كه حاوي عملكرد داوطلبين در هر يك از مفاد امتحان است، دريافت مي كنند.
گواهي نامه هاي افراد قبول شده حدوداً 10 هفته پس از امتحان آماده است.

 

مــرکــــز زبـــان   ســـــپــــهـــر با بسترهای جامع اینترنتی همواره تلاش دارد شرایط رضایتمندی شما مشتریان محترم  را فراهم گرداند

درباره مرکز زبان سپهر

مرکز زبان ســـپــهـــر با هدف ایجاد بستری کاملا پیشرفته و برپایه خدمات غیر حضوری اینترنتی از سال 1391 شروع بکار نموده است. خدمات ایران ترجمه در 4 گروه که شرحی از آن در زیر آمده است خلاصه می شوند:

1. ترجمه: از ارسال سفارش تا دریافت ترجمه در بستر اینترنت صورت میگیرد. شما در انتخاب طرح زمانی و کیفی خود کاملا مختار هستید و تمامی هزینه ها در پیش فاکتور بصورت دقیق بیان شده اند.

2. تدریس: دوره های آمادگی آزمون های داخلی و بین المللی بهمراه تدریس دوره های مکالمه و مقاله نویسی هم در قالب کلاسهای حضوری و هم مجازی 

3. ویرایش: ویرایش مقاله ها و کتب خود را به ما بسپارید و ما توسظ تیم های طبقه بنده شده مان سفارش شما را در سریعترین زمان ممکن در نهایت کیفیت ویایش خواهیم کرد. 

4. مشاوره: به عزیزانی که تمایل دارند مسیر صحیح و مطابق با نیاز خود را برگزینند با مشورت با ما به این هدف خواهند رسید. 

راه های تماس با مرکز زبان سپهر

به جهت رفاه حال مشتریان عزیز تلاش شده تا ارتباط با واحدهای مختلف ایران ترجمه از طریق روشهای گوناگون میسر باشد. شما می توانید از هرکدام از این روشها که برای شما راحت تر است با ما در ارتباط باشید. 

1.  فرم تماس: || مشاهده واحـدهـا ||

  (روش پیشنهادی، بدلیل تفکیک مقصد از مبدا )

2. ارسال ایمیل: این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید 

3. ارسال پیامک: 10009153231301

4. تماس با شمارههای:

38810656-051  - 09153231301

5. مراجعه حضوری: 

مشهد-بلوار وکیل آباد- نبش کوثر شمالی 4 پلاک 14/1