درباره آزمون TOEIC

زبان انگلیسی به عنوان بر مخاطب ترین و کاربردی ترین زبان زنده دنیا در حوزه های مختلف، مورد علاقه بسیاری از افراد است و آزمون های زیادی جهت سنجش سطح توانایی های داوطلبان یادگیری این زبان تدارک دیده شده است. امروز می خواهیم شما را با یکی از این آزمون ها که تا حدودی تخصصی می باشد آشنا کنیم. آزمون TOEIC  با عنوان کامل لاتین

 Test of English for international communication آزمونی در جهت سنجش توانایی های افراد غیر انگلیسی زبان برای استفاده از این زبان در فعالیت های کاری روزمره بین المللی است.

TOEIC  آزمونی چهار گزینه ای می باشد که در دانشگاه پرینستون نیوجرسی تدارک دیده شد، اما در حال حاضر مالکیت برگزاری و این آزمون در اختیار دفتر ژاپنی آن می باشد.

آزمون TOEIC از نظر ساختاری شباهت زیادی به آزمون تافل دارد با ان تفاوت که موضوعات مورد بحث در آن ها متفاوت است. این آزمون از دو بخش اصلی تشکیل شده است:

بخش خواندن و گوش دادن آزمون TOEIC

این بخش شامل آزمونی دو ساعته به صورت چند گزینه ای می باشد که درک شنیدار و گفتار شما را می سنجد. تعداد سوالات این دو بخش نیز به تعداد مساوری می باشد. و نمرات داده شده به هرکدام هم جداگانه می باشد.

بخش صحبت کردن و نوشتن آزمون TOEIC

این بخش در سال ۲۰۰۶ به آزمون اضافه شد. بخش صحبت کردن به بررسی تلفظ، واژگان، گرامر و روان بودن گفتار می پردازد. نکته مهم در زمینه این بخش این است که سوالات طوری طراحی شده که مناسب ارتباطات در محیط های کاری بین الملی باشد؛ هرچند که این موضوع باعث بکارگیری لغات تخصصی در آزمون نشده است. بخش صحبت کردن دارای زمان ۲۰ دقیقه ای و بخش نوشتن ۶۰ دقیقه زمان دارد.

نمرات آزمون TOEIC

آزمون TOEIC مجموعا  داره ۹۹۰ نمره است که کمترین نمره آن ۱۰ می باشد و رنگ های مختلف بازگو کننده  نمره کسب شده برای داوطلبان به شرح زیر است.

  • نمره ۱۰ تا ۲۱۵ : نارنجی
  • نمره ۲۲۰ تا ۴۶۵ : قهوه ای
  • نمره ۴۷۰ تا ۷۲۵ : سبز
  • نمره ۸۶۰ تا ۹۹۰ : طلایی

برای اطلاعات بیشتر درباره این آزمون می توانید از طریق لینک به وبسایت مرکزی آن نیز مراجعه کنید قابل ذکر است که برگزار کننده این آزمون همان متولی آزمون تافل است.

در ایران معمولا افرادی که قصد استخدام در شرکت های بین المللی را دارنمد داوطلب شرکت در TOEIC هستند. اما در خارج از کشور این آزمون مبنایی برای ارتقای شغلی و سنجش توانایی کارمندان در سازمان های مختلف می باشد. به عنوان مثال شرکت پاناسونیک داشتن حداقل نمره ۶۰۰ را در این ازمون برای کارمندانش اجباری نموده است.

 

 

مــرکــــز زبـــان   ســـــپــــهـــر با بسترهای جامع اینترنتی همواره تلاش دارد شرایط رضایتمندی شما مشتریان محترم  را فراهم گرداند

درباره مرکز زبان سپهر

مرکز زبان ســـپــهـــر با هدف ایجاد بستری کاملا پیشرفته و برپایه خدمات غیر حضوری اینترنتی از سال 1391 شروع بکار نموده است. خدمات ایران ترجمه در 4 گروه که شرحی از آن در زیر آمده است خلاصه می شوند:

1. ترجمه: از ارسال سفارش تا دریافت ترجمه در بستر اینترنت صورت میگیرد. شما در انتخاب طرح زمانی و کیفی خود کاملا مختار هستید و تمامی هزینه ها در پیش فاکتور بصورت دقیق بیان شده اند.

2. تدریس: دوره های آمادگی آزمون های داخلی و بین المللی بهمراه تدریس دوره های مکالمه و مقاله نویسی هم در قالب کلاسهای حضوری و هم مجازی 

3. ویرایش: ویرایش مقاله ها و کتب خود را به ما بسپارید و ما توسظ تیم های طبقه بنده شده مان سفارش شما را در سریعترین زمان ممکن در نهایت کیفیت ویایش خواهیم کرد. 

4. مشاوره: به عزیزانی که تمایل دارند مسیر صحیح و مطابق با نیاز خود را برگزینند با مشورت با ما به این هدف خواهند رسید. 

راه های تماس با مرکز زبان سپهر

به جهت رفاه حال مشتریان عزیز تلاش شده تا ارتباط با واحدهای مختلف ایران ترجمه از طریق روشهای گوناگون میسر باشد. شما می توانید از هرکدام از این روشها که برای شما راحت تر است با ما در ارتباط باشید. 

1.  فرم تماس: || مشاهده واحـدهـا ||

  (روش پیشنهادی، بدلیل تفکیک مقصد از مبدا )

2. ارسال ایمیل: این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید 

3. ارسال پیامک: 10009153231301

4. تماس با شمارههای:

38810656-051  - 09153231301

5. مراجعه حضوری: 

مشهد-بلوار وکیل آباد- نبش کوثر شمالی 4 پلاک 14/1