آزمون GRE چیست؟

آزمون کامپیوتری GRE از سه حوزه محتوایی متفاوت تشکیل شده است:

کلامی (Verbal) کمی (Quantitative) و نگارش تحلیلی(Analytical Writing)

بخش کلامی توانایی ارزیابی و تجزیه و تحلیل مطلب نوشته شده توانایی تولید و اطلاعات از مطلب مذکور توانایی درک ارتباط بین کلمات و محتوای مطالب و توانایی تجزیه و تحلیل ارتباط بین بخشهای مختلف جملات را مورد تست قرار می دهد.

بخش کمی توانایی علت یابی به یک شیوه کمی، توانایی حل مشکلات کمی و فهم شخص از ریاضیات جبر هندسه و تجزیه و تحلیل داده ها را مورد آزمون قرار می دهد.

بخش نگارش تحلیلی توانایی بیان کردن ایده های پیچیده بصورت واضح و روشن ، توانایی درک و بررسی ادعاها و شواهد ، توانایی پشتیبانی کردن از ایده ها و افکارها توسط مثالها و دلایل کاربردی و ضروری و توانایی نوشتن یک مقاله دقیق و فصیح و توانایی درک و استفاده از زبان انگلیسی و نوشتاری بصورت استاندارد. در آزمون GRE نگارش تحلیلی بخش اول می باشد و متشکل از دو قسمت متفاوت است . قسمت اول یک کار موضوعی است که در آن داوطلب امکان انتخاب از بین دو عنوان را دارد . قسمت دوم یک کار استدلالی است که در آن داوطلب باید یک وظیفه محوله را کامل کند . داوطلبان برای انجام کار موضوعی حداکثر پنج دقیقه و برای انجام کار استدلالی سی دقیقه وقت دارند.

بخشهای کلامی و کمی متشکل از سوالات چند گزینه ای هستند سی سوال در بخش کلامی و بیست و هشت سوال در بخش کمی به هر شکلی ممکن است در امتحان مطرح شوند .برای انجام بخش کلامی سی دقیقه و برای بخش کمی چهل و پنج دقیقه وقت در نظر گرفته شده است.

آزمون کامپیوتری GRE همچنین ممکن است شامل یک بخش آزمایشی باشد. این بخش هم نامشخص خواهد بود و ممکن است در طول آزمون به هر شکلی مطرح شود (بعد از بخش نگارش و نگارش تحلیلی). این بخش جز نمره آزمونGRE محسوب نمی شود. همچنین ممکن است یک بخش تحقیق مطرح شود این بخش تحت عنوان بخش تحقیق مطرح خواهد شد و اگر مطرح شود بخش نهایی خواهد بود. این بخش هم جزء نمره آزمون GRE محسوب نمی شود. تعداد سوالات و زمان لازم جهت انجام پیش آزمون و بخشهای تحقیق و متفاوت خواهند بود.

هدف دوره:

ایجاد آمادگی برای دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در خارج از کشور به ویژه در امریکا

ایجاد آمادگی برای دانشجویان جهت کسب نمره مطلوب در تحصیلات تکمیلی و دکتری

آماده سازی اساتید دانشگاه برای تدریس در خارج از کشور و دانشگاه های بین المللی در ایران

ایجاد انگیزه برای یادگیری و ادامه زبان انگلیسی به صورت حرفه ای

ایجاد فرصت برای متقاضیان اشتغال در خارج کشور

بهره جستن از دانش حرفه ای بهترین و خوشنام ترین اساتید در وادی GRE در سطح شهر مشهد

چگونگی ورود به دوره:

آزمون تعیین سطح

تعداد ترم ها:

3 ترم به ترتیب ذیل:

Verbal – Quantitative – Analytical Writing

 

میزان شهریه:

حضوری

عمومی:

ردیف

دوره

ساعات آموزشی

هزینه

1

Verbal

30

300 هزار تومان

2

Analytical Writing

15

150 هزار تومان

3

Quantitative

20

200 هزار تومان

 

نحوه محاسبه نمره در آزمون GREبه دو روش نمره داده می شود . ابتدا بخشهای کلامی و کمی که متشکل از یک تست سازگار با کامپیوتر هستند ، این بدین معنا است که سوالاتی که به داوطلبان داده میشود تا حدی وابسته به پاسخهایی هستند که داوطلب برای سوالات پیشین در نظر گرفته است .تعداد سوالاتی که در هر کدام از این دو بخش به طور صحیح پاسخ داده شده اند چیزی است که نمره خام نامیده می شود. سپس نمره خام به نمره درجه بندی شده تبدیل می شود این نمره درجه بندی شده درجات مختلف سختی در میان مدلهای مختلف تست شده را محاسبه می کند. نمره درجه بندی شده برای بخشهای کلامی و کمی از 200 تا 800 و با کسری از10 نمره می باشد. بخش نوشتاری تحلیلی توسط دو آزمونگر تعلیم دیده و بصورت دستی نمره داده می شود. آزمونگران به پاسخهای مقالات در یک مقیاس کلی از 6 نمره خواهند داد. چنانچه نمراتی که دو آزمونگر به این بخش می دهند بیشتر ا ز یک درجه متفاوت باشد آنگاه یک آزمونگر سو م این بخش را نمره می دهد اگر نمره هایی که دو آزمونگر اول در نظر گرفته اند بیشتر از یک درجه تفاوت نداشته باشد آنگاه از هر دو نمره میانگین گرفته و بطرف نزدیکترین نمره گرد می شود. یک نمره واحد برای کل بخش گزارش می شود و این نمره از 6-0و کسری از 5/ خواهد یود.

استراتژیهای آزمونGRE

برخی افراد معتقدند که آماده شدن برای تستهای استاندارد اتلاف وقت است دیگران احساس می کنند که آمادگی کلید گرفتن نمره خوب است . حقیقت این است که حتی اگر در کوتاه مدت قادر به افزایش ضریب هوشیتان نیستید، آمادگی برای شرکت در تستهای استاندارد بسیار موثر است. حداقل شما یک زمان با ارزش برای آزمون دادن بدست آورده اید تا توسط آن خودتان را با فرمت آزمون و انواع سوالاتی که پرسیده می شود آشنا نمایید .

آزمون موضوعی (GRE Subject) GRE

آزمون های موضوعی GRE برای اندازه گیری سطح معلومات شما از یک موضوع خاص برنامه ریزی شده اند آزمون های موضوعی بدین منظور طراحی شده اند تا کمکی باشند که کمیته های پذیرش دانشگاه های تحصیلات تکمیلی و حامیان بورسهای تحصیلی ویژگی های متقاضیان را در رشته های خاص تحصیلی ارزیابی نمایند . همچنین این تستها زمینه ای برای ارزیابی دانشجویان از توانمندیهایشان را فراهم می آورند. نمرات این آزمون ها برای نشان دادن سطح آگاهی دانشجویان از موضوع مورد تاکید در بسیاری از برنامه های آمادگی دوره لیسانس از جمله آمادگی برای تحصیلات تکمیلی می باشد . از انجا که دستاوردهای پیشین معمولا نمایانگر خوبی از عملکرد آینده می باشد در نتیجه این نمرات هم برای پیش بینی موفقیت دانشجویان در تحصیلات تکمیلی موثر هستند.

برای برخی آزمونهای موضوعی علاوه بر نمره کل ریز نمرات هم آماده می شوند. این ریز نمرات نقاط قوت و ضعف آمادگی هر دانشجو را نشان می دهند. این آزمونها در فرمت کاغذی و سه بار در سال نوامبر دسامبر و آوریل برگزار می شود. هنگامی که برای آزمون موضوعی ثبت نام می کنید یک کتابچه تمرین رایگان آزمون موضوعی برای شما ارسال خواهد شد که آزمون را بصورت جزئی شرح می دهد. این کتاب همچنین شامل استراتژی های برگزاری آزمون ، مشخصات و محتوا یک تست کامل و کلید واژه پاسخ و اطلاعاتی برای کمک کردن به شما است تا نمراتی را که بدست می آورید بفهمید. در نظر داشته باشید که شرکت در این آزمون نمیتواند جایگزین آزمون GRE General باشد.

این امتحان در رشته های زیر برگزار میشود:

Physics • Chemistry • Mathematics • Computer Science • Biology • Psychology

Biochemistry, Cell and Molecular Biology • Literature in English

ثبت نام GRE

 آزمون GRE در 3 مرکز سازمان سنجش، دانشگاه صنعتی اصفهان و ارومیه برگزار می گردد. لازم به ذکر است که آزمون GRE در ایران جدیدا بصورت iBT برگزار می گردد و بر اساس قانون ETS در هر کشوری که آزمون IBT برگزار می گردد دیگر آزمون به صورتPBT برگزار نمی گردد. در ضمن آزمون Subject فقط به صورت آزمون PBT برگزار می گردد درحالیکه آزمون General هم به صورت آزمون PBT و هم به صورت آزمون IBT برگزار می گردد.

چند پرسش:

* نحوه دريافت کارت ورود به جلسه چگونه است؟

يک هفته قبل از آزمون، اطلاعيه اي در خصوص نحوه دريافت کارت ورود به جلسه در پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش منتشر مي شود.

* مدرک شناسایی معتبر جهت ارائه در روز آزمون چیست؟

داوطلبان می بایست در روز آزمون اصل پاسپورت که تاریخ انقضای آن سپری نشده باشد یا اصل کارت ملی سالم و بدون خدشه همراه داشته باشند و از ورود داوطلبانی که مدرک شناسایی معتبر همراه نداشته باشند جلوگیری خواهد شد.

* جواب آزمون پس از چه مدت آماده مي شود؟

کارنامه آزمون حدود 45 تا 50 روز پس از آزمون توسط موسسه ETS به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال مي شود که نحوه دريافت کارنامه براي هر آزمون در پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش اعلام مي شود.

 

* آيا نتايج آزمون در سايت سازمان سنجش منتشر مي شود؟

خير

مــرکــــز زبـــان   ســـــپــــهـــر با بسترهای جامع اینترنتی همواره تلاش دارد شرایط رضایتمندی شما مشتریان محترم  را فراهم گرداند

درباره مرکز زبان سپهر

مرکز زبان ســـپــهـــر با هدف ایجاد بستری کاملا پیشرفته و برپایه خدمات غیر حضوری اینترنتی از سال 1391 شروع بکار نموده است. خدمات ایران ترجمه در 4 گروه که شرحی از آن در زیر آمده است خلاصه می شوند:

1. ترجمه: از ارسال سفارش تا دریافت ترجمه در بستر اینترنت صورت میگیرد. شما در انتخاب طرح زمانی و کیفی خود کاملا مختار هستید و تمامی هزینه ها در پیش فاکتور بصورت دقیق بیان شده اند.

2. تدریس: دوره های آمادگی آزمون های داخلی و بین المللی بهمراه تدریس دوره های مکالمه و مقاله نویسی هم در قالب کلاسهای حضوری و هم مجازی 

3. ویرایش: ویرایش مقاله ها و کتب خود را به ما بسپارید و ما توسظ تیم های طبقه بنده شده مان سفارش شما را در سریعترین زمان ممکن در نهایت کیفیت ویایش خواهیم کرد. 

4. مشاوره: به عزیزانی که تمایل دارند مسیر صحیح و مطابق با نیاز خود را برگزینند با مشورت با ما به این هدف خواهند رسید. 

راه های تماس با مرکز زبان سپهر

به جهت رفاه حال مشتریان عزیز تلاش شده تا ارتباط با واحدهای مختلف ایران ترجمه از طریق روشهای گوناگون میسر باشد. شما می توانید از هرکدام از این روشها که برای شما راحت تر است با ما در ارتباط باشید. 

1.  فرم تماس: || مشاهده واحـدهـا ||

  (روش پیشنهادی، بدلیل تفکیک مقصد از مبدا )

2. ارسال ایمیل: این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید 

3. ارسال پیامک: 10009153231301

4. تماس با شمارههای:

38810656-051  - 09153231301

5. مراجعه حضوری: 

مشهد-بلوار وکیل آباد- نبش کوثر شمالی 4 پلاک 14/1